تبلیغات
اعتیاد و عوارض آن - میانگین عمر یک معتاد با مخدرهای جدید 3 سال است
اعتیاد و عوارض آن
اعتیاد بدترین بلای عالم

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 5 اردیبهشت 1388

معاون آموزشی مرکز ملی مطالعات اعتیاد ناجا گفت: طول عمر مصرف‌کنندگان متناوب اعتیادآورهای جدید نهایتا دو تا سه سال است.
آذرخش مکری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات با اشاره به فروش برخی مواد اعتیادآور با نام‌های جدید در بین جوانان، و عدم آشنایی کافی جامعه نسبت به اعتیادآورهای جدید که با ترکیب یکسان اما نام‌های متنوع در بازار توزیع می‌شوند، تاکید کرد و افزود: اصولا تعداد طبقه‌های مواد مخدر چندان زیاد نیست و تنها نام و ظاهر این مواد متنوع و متفاوت می‌شود تا هم مشتری لازم برای آن‌ها پیدا شود و هم آن‌هایی که سابقا از مواد آشنا و قدیمی سرخورده شده‌اند، به امید پیدا کردن مواد جایگزین، به اعتیادآورهای جدید روی ‌آورند.
وی اعتیادآورهایی که به نام جدید در بین جوانان توزیع می‌شود را عمدتا ترکیبی از مرفین، آمفتامین یا کوکائین برشمرد و تصریح کرد: جوانان نباید فریب نام اعتیادآورهای جدید را بخورند، زیرا تنها نام این مواد تغییر کرده و ترکیب آن‌ها متشکل از همان اعتیادآورهای آشناست. معاون آموزشی مرکز ملی مطالعات اعتیاد، ترکیب عمده اعتیادآورهای جدید را مت‌آمفتامین و از نوع مواد محرک خواند و هشدار داد: هر ماده‌ای مصرف می‌شود، به تبع آن مصرف‌کننده به اصطلاح عوام، «بی‌خودی» شاد و شنگول می‌شود و حس می‌کند که به طور ناگهانی، روحیه‌اش از این رو به آن رو شده است. توانش یک دفعه‌ افزایش می‌یابد و غم و غصه‌هایش به طور لحظه‌ای فراموش می‌شود.
وی در ادامه افزود: خیلی از نوجوانان و جوانانی که اعتیادآورهای جدید را مصرف می‌کنند، می‌گویند که از اعتیادآوری این مواد آگاه نبوده‌اند؛ این در حالیست که وابستگی به مصرف این مواد و تخریب آن‌ها قطعا بسیار بیشتر از مخدرهای سنتی است؛ تا آنجا که ایجاد حالت جنون، پرخاشگری، خودکشی و زوال عقلی را از عمده عوارض مصرف این مواد می‌توان نام برد.
مکری با بیان اینکه طول عمر مصرف‌کنندگان متناوب اعتیادآورهای جدید نهایتا دو تا سه سال است افزود: نباید فراموش شود که معمولا پس از سه ماه از آغاز مصرف، فرد مصرف‌کننده کم‌کم به جنون و پریشان‌حالی دچار می‌شود، یعنی دچار اوهام می‌شود و افکار عجیب و غریب به سراغش می‌آید؛ این در حالیست که مخدرهای سنتی حداقل افراد را فقط معتاد می‌کرد، اما اعتیادآورهای جدید علاوه بر این که فرد را معتاد می‌کند، وی را دیوانه هم می‌کند.
وی در خصوص سن شروع اعتیاد گفت: اصولا شروع مصرف مواد اعتیادآور از همان سنین است و طبعا وقتی قرار است که پدیده‌ای از سنین 15 تا 25 سالگی ظاهر شود، محل آغاز آن یا مدرسه است، یا خوابگاه، یا دانشگاه، زیرا افراد در این سنین معمولا در این نوع مراکز هستندطبقه بندی: اعتیاد، 
ارسال توسط نبما جوزدانی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بنظر شما بزرگترین مشکل جوانان امروز چیه؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار