تبلیغات
اعتیاد و عوارض آن - گسترش مصرف شیشه در سراسر دنیا
اعتیاد و عوارض آن
اعتیاد بدترین بلای عالم

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 19 فروردین 1388

گسترش مصرف شیشه در سراسر دنیا

                                      

 

آمار نشان میدهد که در سالهای 1998 تا 2002، میزان مرگ و میر در اثر مصرف بیش از حد متامفتامین تا 125 درصد افزایش داشته است. در چند سال گذشته، مصرف این محرک در بین نوجوانان 12 تا 17 ساله به میزان چشمگیری افزایش یافته است.

متاسفانه حتا در اینترنت نیز وب سایتهایی نشانی محل تهیه مواد اولیه و همچنین دستور ساخت آنرا در اختیار نوجوانان گذاشته و درواقع آنها را به خرید و تولید "سم" تشویق میکنند. از جمله مواد تشکیل دهنده مت، میتوان به اسید باتری و مواد لوله باز کن (مانند جوهر نمک) اشاره نمود.

یک توضیح کلیدی درباره افزایش مصرف مت، گسترش فرهنگ جنجال برانگیزی و غوغا در میان جوانان است که در آن جوانان مصرف مواد مخدر و محرک را به عنوان روشی برای رسیدن به آزادی شخصی، خود یابی و پذیرفته شدن در میان جمع به کار میبرند.

صرف نظر از موقعیت اقتصادی و پس زمینه اجتماعی، آزمودن مت کریستالی در میان افراد جوانی که از لحاظ اجتماعی فعال هستند هم بسیار معمول شده است.

 تاثیر چهار سال مصرف مت
   استفاده برای لاغری
جوانان در جوامع امروزی درگیر این ایده هستند که باریک اندام بودن زیبا است و زیبایی رمز موفقیت اجتماعی محسوب میشود. طبعا یکی از دلایل مصرف مت هم گمراه شدن جوانان با این نظریه است که مصرف مت موجب لاغری میشود.

البته همینطور هم هست، زیرا نوجوانان با مصرف مت در مدتی اندک به طور قابل ملاحظه ای لاغر میشوند و دلیل آن هم بی اشتهایی ناشی از مت است. اما این کار، روشی بسیار خطرناک برای کنترل وزن به شمار می آید زیرا به محض ترک مت، وزن از بین رفته در کمترین زمان به جای خود بازمیگردد.

نتیجه اینکه این جوانان باز هم به مصرف مقدار بیشتری از مت روی می آورند تا بتوانند با استانداردهای غیر واقعی که توسط رسانه ها و تبلیغات به آنها تحمیل میشود جور دربیایند.

شیوع در میان نو جوانان
شیوع و شیوه اعتیاد جوانان بیکاری که اغلب اوقات خود را در خیابانها میگذرانند، در هر شهر متفاوت است اما باز هم نسبت به میزان اعتیاد درمیان دانش آموزان مدارس آمار بالاتری دارد.

این افزایش مصرف متناسب با بالا رفتن سن، درست به شرایط روانی دوران بلوغ و حال و هوای نوجوانی مربوط میشود که در آن ارتباط با دوستان و پذیرفته شدن در جمع آنها، بیش از هر چیز دیگر اهمیت دارد.
طبقه بندی: اعتیاد،  شیشه (کریستال)، 
ارسال توسط نبما جوزدانی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بنظر شما بزرگترین مشکل جوانان امروز چیه؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار