تبلیغات
اعتیاد و عوارض آن - خاطرات ترک اعتیاد یک خانم مسافر
اعتیاد و عوارض آن
اعتیاد بدترین بلای عالم

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 17 فروردین 1388

                                

نمی دانم چه بنویسم و از كجا بگویم . آنقدر بدبختی كشیده ام كه حتی قلم نیز نمی تواند برای كاغذ بازگوكند .18 سال اعتیاد به انواع مواد مخدر داشتم ، الكل ، تریاك ، قرص ، هروئین و خلاصه هر چه در دسترسم بود را براحتی مصرف می كردم بدون آنكه لحظه ای به عواقب آن بیاندیشم . 

در سن 17 سالگی در غرور و جهل جوانی در كمال نادانی و ناآگاهی اولین قدم را برای مصرف تریاك برداشتم، به خاطر یك شرطبندی ساده شروع شد اما هرگز نمی دانستم این شرط با ، زندگی ، جوانی و آینده ام بسته شده است . پس از دو سال مصرف تریاك تصمیم به ترك گرفتم ولی ای كاش هرگز این كار را نمی كردم چرا كه با قرص آشنا شدم ، با دستور پزشك شروع به مصرف مقدار زیادی قرص خواب آور كردم ، روزها همیشه منگ بودم و شب ها عذاب می كشیدم . بیش از دو ماه طول نكشیدكه برگشت خوردم تریاك كم بود ، قرص هم اضافه شد . تركیب این دو حالتی را ایجاد می كرد كه تمام زندگیم را از هم پاشید . مدام مصرف قرص را زیاد می كردم ، 8 سال گذشت برای بار دوم با اصرار خانواده نزد بهترین متخصص ترك اعتیاد رفتم و ای كاش نمی رفتم ، با پرداخت مبلغ هنگفتی پزشك معالج قول داد در ظرف 10 روز آینده سالم خواهم شد و از آمپول و داروی تزریقی نام برد كه به قول ایشان معجزه می كرد ، هر روز 3 عدد آنرا برایم تزریق می كردند . وقتی این آمپولها را مصرف می كردم آنقدر نشئه می شدم كه خانواده ام فكر می كردند معجزه به وقوع پیوسته است .
مدام پزشك را دعا می كردند ولی نمی دانستند كه این ماده مورفین است . پس از 10 روز بستری به من گفتند كه سالم شده ای . ولی صبح كه از خواب بیدار شدم دیدم آنقدر حالم خراب است كه انگار 10 سال است كه خمار هستم . همان روز برایم در خانه جشن گرفته بودند به بهانه ای بیرون زدم چون مكان برای كشیدن نداشتم هروئین گرفتم و مشامی مصرف كردم ، اما دیگر آدم قبلی نبودم . من وسوسه تزریق پیدا كرده بودم ، برای تهیه آمپول مورفین خیلی عذاب می كشیدم  ، به چه كسانی كه التماس نكردم ، هر عدد آنرا دو هزار تومان تهیه می كردم ، بعد از گذشت زمان چون هزینه اش را نداشتم شروع به تزریق تریاك كردم . دیگر انسان نبودم ، 7 سال دیگر هم گذشت ، نمی دانم بچه هایم چگونه بزرگ شدند ، چگونه تامین می شدند ، چگونه تربیت شدند ، سالهای عذاب و تباهی .

مواد داشتم ، رگ نداشتم ، گریه می كردم ، داد می زدم ، فریاد می كشیدم ، خمار بودم ، مواد در كنارم بود ، ولی نمی توانستم مصرف كنم . گاهی اوقات هروئین و قرص جواب مرا می داد . در این سالها همه چیز رفت ، خانه و وسایل زندگیم را از دست دادم و خرج خودم كردم . این اواخر برای گذراندن امورات و هزینه زندگیم به بم می رفتم و مواد می آوردم و با فروش آن امروز را به فردا می رساندم دیگر انسان نبودم ، مادر نبودم ، همه به مرگم راضی بودند چون می دیدند زندگی نمی كنم ، عذاب می كشیدم و روزی صد بار می مردم .
دخترم می گفت النگویش را می فروشد و مخارج ترك دوباره را فراهم می كند ، اما دیگر كسی باور نمی كرد و مسخره ام می كردند . هر بار قسم می خوردم و قول می دادم اما دوباره برگشت می خوردم تا به لطف خداوند پایم به كنگره 60 باز شد در عین درمانگی و نا امیدی بودم ، اما راه برایم نمایان شده بود .
آنروز روز رحمت بود ، روز بخشایش بود ، در ابتدا شوهرم اصرار داشت كه سریع پاك شوم ولی با توضیحات راهنمایم و شرح صورت مسئله اعتیاد و توضیح اینكه سیستم های شبه افیونی جسم كه تخریب شده بودند و مستلزم گذشت زمان كافی است آنهم به شرط اتخاذ یك روش اصولی و صحیح برای درمان . علت برگشت های گشته را حالا می فهمیدم و اینكه چقدر بیهوده و عبث عذاب كشیده ام و چه تاوان گزافی برای این گمراهی پرداخت كرده بوذم .
هنگامیكه به من می گفتند باید مواد مصرفی را تنظیم كنم ، 6 گرم تریاك و 20 عدد قرص بود، با ثابت كردن و نظم دادن به مصرف مواد زندگیم سر و سامانی گرفت ، با آموزش های مداوم و تغییر جهانبینی افیونی كه داشتم دریچه ای جدید در مقابلم گشوده شد ، هر قدر كه مواد مصرفی ام را به دستور راهنما كم می كردم به همان میزان اوضاع و احوال مرتب تر می شد و این روند 9 ماه است كه ادامه دارد و هر روز هم بهتر از قبل است . قرص هایم قطع شده است و تنها 500 میلی گرم تریاك صرف می كنم و اكنون خود و خانواده ام شاكر این لطف خداوند هستیم و دعا  می كنم   .طبقه بندی: اعتیاد،  ایمیل های خوانندگان، 
ارسال توسط نبما جوزدانی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بنظر شما بزرگترین مشکل جوانان امروز چیه؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار