تبلیغات
اعتیاد و عوارض آن - تریاک! از فلاکت تـــــــا تولدی دوباره
اعتیاد و عوارض آن
اعتیاد بدترین بلای عالم

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 26 مهر 1388

اعتیاد به مواد مخدر كه بارزترین و مهمترین عارضه منفی ناشی از سوء مصرف و سوء استفاده تریاك به عنوان ماده اولیه می‌باشد، موضوعی است كه سال‌هاست ذهن بشر را به خود معطوف كرده است. به راستی درمان آن چگونه است. با چه دارویی؟ با چه روشی؟ در چه مدت زمانی؟ این‌ها حداقل سؤالاتی هستند كه در بخش درمان اعتیاد ، بشر همیشه با آنها روبه‌رو است. در طول تاریخ جواب‌هایی بی‌شمار و گوناگون به این سؤالات داده شده است. روش‌های مختلف برای درمان این بیماری پیشنهاد شده است و همینطور بازار وسیعی از داروهای ترك اعتیاد نیز وجود داشته و وجود دارد. اما به راستی این جواب‌ها ، این روش ها و این داروها تا چه اندازه مؤثر و مفید بوده‌اند ؟ آیا توانسته‌اند یك نفر بیمار یا یك مصرف‌كننده خواهان رهایی از اعتیاد را برای همیشه از این بیماری نجات دهند و او را درمان كنند؟ به‌گونه‌ای كه شخص پس از قطع مصرف یك انسان متعادل و با راندمان باشد و وسوسه و میل مصرف مجدد را نداشته باشد. یا اینكه فقط مصرفش را قطع می‌كند و پس از قطع مصرف تنها چیزی كه وجود ندارد تعادل و حال خوب است. آیا این روش‌ها توانسته‌اند در مقابل این پدیده به صورت قوی و كارآمد ظاهر شوند و یا حداقل قدری از گسترش آن جلوگیری كنند؟

پاسخ: تنها روشی که تا به امروز توانسته شخص معتاد را درمان کند به نحوی که از تعادل روحی و جسمی برخوردار باشد، درمان تدریجی ارائه شده توسط کنگره ۶۰ می باشد.

در مورد کنگره ۶۰ :

ـ جمعیت احیای انسانی كنگره 60 یك سازمان غیردولتی و مردمی و تحقیقاتی است كه در زمینه آموزش ، پیشگیری ، مهار و درمان اعتیاد به تحقیقات می‌پردازد و نتایج كاربردی آن به وضوح و عینه قابل مشاهده است.

 

ـ دانش و علم كنگره 60 در خصوص اعتیاد و درمان آن دانشی نیست كه فقط در حد سخن و حرف باشد بلكه كاملاً جنبه كاربردی داشته و نتایج مثبت آن بر روی صدها و هزاران ‌نفر قابل مشاهده و بررسی است.

 

ـ كنگره 60 توسط بنیان‌گذار خود آقای مهندس دژاكام روشی نوین را جهت درمان اعتیاد در دستور كار خود دارد. این روش كشف و یافته‌ای است كه حاصل 17 سال تجربه اعتیاد و بیش از 10 سال تحقیق در این خصوص می‌باشد.

 

ـ این روش طول درمان بیماری اعتیاد را 11 ماه می‌داند.

 

ـ بهترین ، كامل‌ترین ، كم‌عارضه‌ترین ، سالم‌ترین و با راندمان‌ترین دارو برای درمان این بیماری را خارج از بحث‌های قانونی، تریاك می‌داند.

آری همان تریاك كه عامل ایجاد بیماری و اعتیاد بوده است در اینجا به عنوان دارو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چرا ۱۱ ماه؟!

به این دلیل كه سیستم تولید كننده مواد شبه‌ افیونی كه بر اثر مصرف ماده‌مخدر و ورود مرفین خارجی یا سایر تركیبات دارویی ضد درد ، آرام‌بخش ، خواب‌آور و . . . از كار افتاده است و برای درمان بایستی راه‌اندازی شود ، تحت هیچ شرایطی در كوتاه مدت قابل راه‌اندازی نیست زیرا یك فرایند بازسازی سلولی در سیستم عصبی و مغز است كه گذشت زمان جزو لاینفك آن است. در كنگره 60 نتایج تحقیقات انجام شده و تجربیات صدها و حتی هزاران نفر كه از این روش استفاده كرده‌اند نشان می‌دهد راه اندازی این سیستم با بالاترین راندمان در كمتر از 11 ماه امكان پذیر نیست.

چرا تریاک؟!

 بخش عمده موادمخدر مصرفی موجود یا خود تریاك است و یا از خانواده تریاك نظیر شیره و سوخته تریاك و یا بدست آمده از مرفین تریاك نظیر هرویین و كرك و یا سایر تركیبات دارویی نظیر متاآمفتامین ، بنزودیازپین‌ها ، باربی‌تورات‌ها و همینطور ضد دردهای غیر مخدر و آرام‌بخش‌ها و ضد افسردگی‌ها می‌باشد كه همگی آن‌ها دقیقاً روی سیستم تولیدكننده مواد شبه‌افیونی اثر مستقیم می‌گذارند و آن را از كار می‌اندازند حتی اگر به طور مستقیم دارای مرفین نباشند. فقدان مواد شبه ‌افیونی جسم را هیچ ماده‌ای نمی‌تواند به صورت كامل پوشش دهد. تنها ماده‌ای كه به صورت كمپلكس دارای جمیع خواص موادمخدر و داروهای فوق می‌باشد و می‌تواند بهترین جایگزین برای مواد شبه ‌افیونی جسم باشد آن هم با كمترین عارضه ، تریاك است. زیرا تریاك و تركیبات آن به طور كامل طبیعی و گیاهی است و عوارض مواد و یا داروهای شیمیایی را ندارد. در این روش مصرف‌كنندگان مواد مخدر به منظور درمان و مانند یك دارو تریاك را مصرف می‌كنند البته نه بی‌حساب و كتاب و نه به منظور سرخوشی و لذت‌جویی ، بلكه با محاسبات دقیق و برنامه‌ریزی دقیق زمانی ، آن هم در حد نیاز جسم.

در این روش هر 21 روز (که اصطلاحاً به آن یک پله گفته می شود)، 20 درصد از مقدار مصرف قبلی توسط راهنما كاهش داده شده و تیپر می‌شود. این كاهش در حدی است كه به هیچ‌ وجه عوارض شدید خماری را به دنبال ندارد و عوارض آن كاملاً خفیف و قابل تحمل است در حدی كه جسم و سیستم تولیدكننده مواد شبه ‌افیونی می‌تواند به راحتی با آن هماهنگ شده و به اندازه كاهش صورت گرفته در مصرف مواد مخدر ، مواد شبه‌افیونی طبیعی را تولید كند و جای خالی آن را پر كند.

این فرایند ادامه می‌یابد تا جایی كه مصرف‌كننده در آخرین پله خود به مقدار یك گرم برای مصرف 30 روز می‌رسد. در این پله شخص روزانه حدود 33 میلی‌گرم تریاك را مصرف می‌نماید كه بسیار ناچیز است. در این مقطع سیتم تولیدكننده مواد شبه‌افیونی جسم به حداكثر تولید و كارایی خود رسیده است و به طور كامل آمادگی قطع مصرف تریاك را دارد. زمانی كه دستور قطع مصرف صادر می‌شود شخص بدون كوچكترین عارضه و تغییری مصرف خود را قطع می‌كند. باور این موضوع شاید كمی سخت باشد اما حقیقتی است امكان‌پذیر.

 

در كنگره 60 می‌توانید حضوراً صدها نفر از مصرف‌كنندگان موادمخدر مختلف كه با این روش اعتیاد خود را درمان كرده‌اند را ببینید و با آن‌ها صحبت كنید البته اگر مایل باشید زیرا درب كنگره 60 همیشه به روی شما باز است.

یكی از نكات ظریف و تعجب‌ برانگیز كه در بسیاری از بچه‌های كنگره 60 كه از این روش استفاده كرده‌اند مشاهده شده ، این است كه بعضی از این افراد علاوه بر بیماری اعتیاد دارای بیماری‌های دیگری نظیر بیماری قلبی ، كبدی ، گوارشی ، عصبی و روانی و حتی نازایی بوده‌اند كه بعد از گذراندن دوره 11 ماهه درمان تدریجی با استفاده از تریاك به عنوان دارو و قطع مصرف متوجه شده‌اند بیماری آن‌ها كه شاید به ظاهر ارتباطی با اعتیاد نداشته است نیز از بین رفته و یا درمان شده است.


طبقه بندی: تریاك،  اعتیاد، 
ارسال توسط نبما جوزدانی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بنظر شما بزرگترین مشکل جوانان امروز چیه؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار