تبلیغات
اعتیاد و عوارض آن - تخریب های حشیش فقط روانی نیست !
اعتیاد و عوارض آن
اعتیاد بدترین بلای عالم

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 24 مهر 1388
یكی از موادی كه از زمان‌های بسیار قدیم تا به امروز به منظور خروج از حالت تعادل طبیعی مورد استفاده بشر بوده و هست، حشیش می‌باشد. این ماده، از درختچه‌ای به نام شاهدانه و یا كانابیس به‌دست می‌اید.


موادی‌كه از قسمت‌های مختلف این گیاه به‌دست می‌آید، نام‌های مختلفی دارند؛ مثل بنگ ، حشیش، گرس یا علف(ماری‌جوانا) كه بسته به مقدار THC موجود در آنها از قدرت كمتر و یا بیشتری برخوردار هستند. THC یا تترا هیدرو كانابینول Tetra Hidro Canabinol، مادة اصلی این خانواده است كه مقدار آن در قسمت‌های مختلف گیاه متفاوت است. بیشترین مقدار THC در صمغ یا شیره‌ای است كه از سطح برگ‌های این گیاه تراوش می‌شود.كه از جمع‌آوری آنها، حشیش كه قوی‌ترین فراوردة آن است، بدست می‌آید.
مادة دیگری كه از این گیاه بدست می‌آید، بنگ است كه از جوشاندة تركیب ساقه و برگ‌های این گیاه بدست می‌آید كه به آن روغن حشیش نیز می‌گویند.

مادة دیگر، علف یا گرس یا ماری‌جوانا است كه از خشك‌ كردن و پودر كردن برگ‌های گیاه شاهدانه بدست می‌آید. تمامی این مواد، حاوی مادة THC می‌باشد. THCدر گذشته‌های دور به عنوان داروی ضد درد مورد استفاده بوده ‌است اما با مشخص شدن عوارض و خواص این ماده كه بر روی افراد مختلف متفاوت بود به تدریج استفادة دارویی آن كنار گذاشته شد.

تصور عامة مردم این است كه حشیش یا مواد هم‌خانوادة آن چون مرفین ندارند پس اعتیاد هم ندارند و اگر دارند اعتیاد یا وابستگی آن روحی و روانی است در حالیكه اعتیاد به این مواد كاملاً جسمی است و THC مستقیماً روی سیستم ضد درد یا تولید كنندة مواد شبه افیونی جسم اثر می‌گذارد و باعث تخریب آن می‌شود.

این سیستم، قوی‌ترین مواد مخدر طبیعی و شبه افیونی را تولید می‌كند و بعضی از آنها نظیر دینورفین، 200 برابر مرفین خالص قدرت تخدیر و تسكین‌ دارند. تخریب این سیستم و بروز اختلالات جسمی ، باعث بروز عوارض روانی هم می‌شود. طبق دیگاه كنگرة 60 هر نوع ماده‌ای كه مصرف آن انسان را از حال تعادل طبیعی خارج می‌كند، روی این سیستم‌ها اثر سوء و مخرب دارد.


از مهم‌ترین اثرات مصرف حشیش می‌توان به توهم، خیره‌شدن و خیره‌ماندن به نقطه‌ای خاص، گریه و خندة غیر طبیعی، پرخوری شدید، اختلال در درك زمان، مكان و فواصل اشاره كرد. مهمترین عارضه طولانی مدت مصرف حشیش ، اختلال در حافظه ، فراموشی و توهمات عجیب و غریب و در نهایت دیوانگی است . بعضی از مصرف كنندگان حشیش كه برای درمان به كنگره 60 مراجعه نموده‌اند ، ادعا می‌كردند از بندگان برگزیده خداوند هستند و حتی ادعای مهدویت. به راستی چگونه با مصرف موادمخدر نظیر حشیش كه عملی كاملاً شیطانی است ، می‌توان بنده برگزیده خداوند شد؟!!


حشیش و مواد هم‌خانوادة آن ، از دیدگاه كنگرة 60 مواد مخدر محسوب می‌شوند و اعتیاد سنگینی نیز به دنبال دارند كه جسمی است زیرا سیستم تولید كننده مواد شبه افیونی جسم را از تعادل خارج می‌كندو از تعادل خارج شدن جسم ، عدم تعادل روانی را نیز به دنبال دارد . در حال حاضر مصرف كنندگان حشیش كه به آن اعتیاد دارند و برای درمان به كنگره 60 مراجعه می‌كنند می‌توانند اعتیاد خود را به این ماده مخدر كاملاً درمان كنند.

 
طبقه بندی: حشیش،  اعتیاد، 
ارسال توسط نبما جوزدانی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بنظر شما بزرگترین مشکل جوانان امروز چیه؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار