تبلیغات
اعتیاد و عوارض آن - سهم ایران از شوم ترین پدیده قرن
اعتیاد و عوارض آن
اعتیاد بدترین بلای عالم

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 10 تیر 1388
000012.jpg

ایران به لحاظ جغرافیایی همسایه بزرگترین كشور تولید كننده خشخاش و مخدر های طبیعی است كه به طور متوسط سالانه حدود سه هزار تن مواد مخدر تولید می كند.
در سال جاری نیز بنا بر اطلاعات دریافتی با كمك و همكاری بیشتركشورهای مستقر در افغانستان كشاورزان خشخاش كار توانستند این میزان را به پنج هزار تن برسانند،لذا با توجه به فرهنگ اعتقادی اسلامی ایرانیان و ناهنجار شناختن مصرف مواد مخدر،جامعه ایران در بعد مبارزه با عرضه و تقاضا هر ساله هزینه های هنگفتی صرف می كند به طوری كه طی این سالها سهم ایران از این مبادلات به شهادت رسیدن سه هزاروچهار صدوهشتاد و شش نفر بوده است.
وجود دومیلیون معتاد رسمی وتفننی،سیصد هزارمعتاد تزریقی،ارتباط مستقیم۶۰%طلاقهای كشور با اعتیاد،وارد آمدن سالانه بین۴تا۵ هزار میلیارد تومان خسارت مالی از این ناحیه به كشور،مرگ روزانه۱۰تا۱۲ معتاد صدهامعضل دیگر می باشد.
یكی دیگر از مسئو لان ستاد مبارزه با مواد مخدر می گوید:در ایران هر دقیقه یك معتاد می میرد و طی این چند سال اخیر چیزی حدود دو میلیون وهفتصد هزار معتاد دستگیر شده اند كه سن آنها از ۱۰ تا۱۰۰سال بوده است. این در حالی است كه از مصرف روزانه چیزی حدود دو تن مواد مخدر به ارزش ۴۵ هزار میلیارد ریال در كشور خبر می دهد.
برخی كارشناسان و دستگاه ها معتقدند كه روزانه دو تن مواد مخدر توسط معتادان ایرانی مصرف می شود و دوازده میلیون نفر دیگر به نوعی با مسئله اعتیاد در گیر هستند. تحقیقات نشان می دهد كه هر فرد معتاد در طول زندگی خود به طور متوسط ۱۰ نفر را به كام اعتیاد می كشاند،كه البته با توجه به ادامه روند ۲/۱۳درصدی بیكاری در سال می توان حدس زدكه اغلب آنها جوانان بیكار یا فاقد هر گونه مهارت اجتماعی هستند.
منبع: برگرفته شده از مجله همراهطبقه بندی: اعتیاد، 
ارسال توسط نبما جوزدانی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بنظر شما بزرگترین مشکل جوانان امروز چیه؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار