تبلیغات
اعتیاد و عوارض آن - عوارض مصرف قرصهای اکستازی
اعتیاد و عوارض آن
اعتیاد بدترین بلای عالم

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 6 تیر 1388
همایش یک روزه بررسی عوارض مصرف قرصهای اکستازی، با همت کانون هلال احمر دانشکده ادبیات و با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان در كرمانشاه با هدف آشنا کردن دانشجویان با عوارض مصرف این قرصها و ترویج فرهنگ پیشگیری از مصرف قرصهای اکستازی به اجرا در آمد. به گزارش سرویس بهداشت ودرمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر رضا تحویلیان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با بیان این که این داروی محرک و توان افزا( قرصهای معروف به اکستازی) یکی از مشهورترین مواد اعتیاد آوری است که در بین جوانان رایج شده.

اولین سال تولید اکستازی را 1914 عنوان کرد و افزود: این قرصها برای اولین بار در کشور آلمان بعنوان پایین آورنده اشتها مورد استفاده قرار گرفت و در دیگر کشورها همچون آمریکا نیز مورد استفاده های دارویی فراوانی قرار گرفت. وی با بررسی عوارض قرصهای اکستازی بر روی مغز و کبد و حتی دیگر نقاط بدن، بر فاجعه آمیز بودن مصرف این داروی روان گردان تاکید کرد.

تحویلیان با نمایش اشکال مختلف قرصها، خاطر نشان ساخت: برروی این قرصها اغلب اشکال و حروفی همچون شکل فیل، ضربدر و غیره دیده می شود که به همراه رنگ و ترکیبات رنگی، شدت و مدت زمان تاثیر و نوع ماده موثر آن را برای مصرف کننده مشخص می کند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر این که بیشتر این قرصها در شرایط غیربهداشتی و غیراستاندارد تهیه می شوند، اظهار داشت: تاثیر این قرصها زیاد باقی نمی ماند و پس از مدتی شور و هیجان کاذب ناشی از این قرصها از بین می رود.

وی گفت: وقتی که اثر قرصها در بدن کاهش پیدا می کند، بی قراری اضطراب، خستگی و کوفتگی عضلات، بی انگیزگی، بی تفاوتی، احساس بیهودگی و افسردگی دامنگیر فرد می شود و حتی ممکن است فرد را به جنون و خودکشی نیز بکشاند.

درادامه دکتر سجادی فر روانپزشک در خصوص عوارض روانی ناشی از مصرف قرصهای اکستازی گفت: پس از خوردن این قرصها، انسان علاوه بر بی پروایی در رفتار و گفتار، احساس قدرت، نیروی فوق العاده و رفتارهای هیجانی زیادی خواهد داشت.

وی با اشاره به نام های مختلف قرصهای اکستازی در جوامع ( همچون اکستیسی، قرص شادی آور یا شادی بخش، روان گردان و ...) ترک اعتیاد به این ماده روانی را بسیار دشوار دانست و اظهار داشت: برای مسمومیت با اکس در جهان هیچ پادزهری وجود ندارد و خطر مرگ بر اثر مصرف این قرصها بسیار بالا است

طبقه بندی: اعتیاد، 
ارسال توسط نبما جوزدانی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بنظر شما بزرگترین مشکل جوانان امروز چیه؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار