تبلیغات
اعتیاد و عوارض آن - اعتیاد گسترده
اعتیاد و عوارض آن
اعتیاد بدترین بلای عالم

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 25 اردیبهشت 1388

10میلیون نفر هم اكنون روی گسل اعتیاد قرار دارند


به گزارش خبرگزاری حکومتی ایسنا،استان تهران 20% جمعیت كشور، 25% معتادان، 20% دانش‌آموزان را در خود جای داده است.
برنامه‌های بی‌حاصل برای پیشگیری از اعتیاد، تعطیل! ضرورت نگرش جدی به برنامه‌های فرهنگی پیشگیری از اعتیاد و تعمقی در علت معكوس شدن سیاست هـا. لازم است به سابقه تلاشهای فرهنگی در این خصوص و نیز برخی آمارها اشاره كرد:
ضرورت نگرش جدی به برنامه‌های فرهنگی پیشگیری از اعتیاد در حالی مورد تأكید قرار می‌گیرد كه تشكیل دو میلیون و 700 هزار پرونده در زمینه اعتیاد طی 22 سال (تا سال 83) پیامد رویكرد مقابله‌ای صرف با مواد مخدر بوده است.
از سویی دیگر، حدود 70% افراد مرتبط با این پرونده‌ها، متأهل بوده و با در نظر گرفتن بُعد خانوار (5نفر) برای هر یك از جمعیت 2 میلیون معتاد، باید گفت10 میلیون نفر هم اكنون روی گسل اعتیاد قرار دارند و در معرض خطرند.
این نگرانی‌ها درحالی شدت بیشتری می‌یابد كه روزانه 12نفـر معتاد بر اثر سوء‌مصرف مواد مخدر در جمهـوری اسلامی فوت می‌كنند و طی 5/11 سال گذشته 21 هزار و 670 معتاد به علت سوء‌مصرف مواد مخدر در كشور فوت كرده‌اند.
همچنین روزانه 1000 نیروی مولد به علت دستگیریهای مرتبط با مواد مخدر از چرخه اقتصادی خارج می‌شوند و خسارتهای سالانه مواد مخدر و مصرف آن به كشور خود حدیث مفصل است.
مهمترین نكته حائز اهمیت در بحث فرهنگی مقابله با اعتیاد، توجه به جوان‌گزینی اعتیاد و افزایش نرخ شیوع مواد مخدر در میان دختران و پسران جوان و افزایش بیماریهای مسری حاصل از اعتیاد است. در حال حاضر بیش از 13% دانش‌آموزان و 20%دانشجویان در معرض خطر اعتیادند!؟
طبقه بندی: اعتیاد، 
ارسال توسط نبما جوزدانی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بنظر شما بزرگترین مشکل جوانان امروز چیه؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار