تبلیغات
اعتیاد و عوارض آن - قربانیان ایدز و اعتیاد
اعتیاد و عوارض آن
اعتیاد بدترین بلای عالم

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388
گسترش بیماری ایدز در بین زنان کشور


بنا به گزارش خبرگزاری حکومتی ایــلنـابرای معتادان مبتلا به ایدز دادگاه های درمان محور تشكیل می شود !؟
كامران باقری‌‏لنكرانی، وزیر خائن بهداشت، گفت: برای معتادان مبتلا به ایدز دادگاه‌‏های درمان محور تشكیل می‌‏شود تا از این طریق نگاه مجرمانه به این افراد در كشور از بین برود. معتادان تزریقی بزرگ‌‏ترین گروه در معرض خطر ابتلای به بیماری ایدز قرار دارند و باید به این گروه توجه ویژه‌‏ای داشته باشیم. سرعت رشد بیماری ایدز نگران كننده است و در حال گذار اپیدمی این بیماری قرار داریم! درصد خانم‌‏های مبتلا به بیماری ایدز افزایش یافته است و بر خلاف دو دهه گذشته كه این بیماری مردانه بود؛ امروزه بیماری ایدز در بین زنان گسترش یافته است. دوهـزار و ۹۰۵ نفر مبتلا به ایدز در فارس شناسایی شده‌انــد.

ستون جهت اطلاع روزنامه  ولی فقیه ،جمهوری اسلامی: به گزارش منابع بیمارستانی در ایران روزانه ۲ زن در جریان عمل های جراحی غیرضرور كه صرفا با هدف زیبایی صورت میگیرد جان می بازند. همچنین انجام عمل های جراحی لاغری موسوم به لایپوساكشن كه با برداشتن چربی های اضافی بدن همراه است در هفته جان یك نفر را در كشور می گیرد.


مـرگ 4 جوان معتاد در ارومیه !؟


خبرگزاری حکومتی ایسنـا :چهار مرد به هویت «م ــ الف» ۲۲ ساله، «ج ــ ی» ۴۰ ساله، «ع ــ ح» ۳۵ ساله و «ع ــ ش»۲۶ ساله كه همگی معتاد بودند، برای ترك اعتیاد به یك مركز ترك اعتیاد فاقد مجوز(؟) مراجعه كرده بودند، به طرز مشكوكی جان خود را از دست داده‌اند؟! این حادثه در۵ آذر ماه ۸۵، در شهرستان ارومیه رخ داده است. این چهار نفر جوان در طبقه زیرزمین یك مركز ترك اعتیاد (مؤسسه تبلیغاتی ترك اعتیاد) به طرز مشكوكی فوت شده‌اند در حالیكه دودكش بخاری نصب شده در این محل داخل یك سطل آب قرار داده شده بود! پزشكی قانونی علت فوت هر چهار تن را بر اثر خفگی با گاز دی‌اكسید كربن اعلام کرده است؟!

۲۵% بیماران ایدز ناشناخته هستند !؟


به طور تخمینی، ۷۰هزار بیمار مبتلا به ایدز در كشور وجود دارد.
محاسبات تخمینی مركز كنترل بیماریها به دلیل عدم وجود گزارشهای دقیق آمار بسیار بالاتری معادل ۷۰ هزار مورد را گزارش می‌دهد!
دكتر گویا رییس مركز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت رژیـم، اعلام کرد: در حال حاضر ۵/۹۴% از جمعیت بیماران ایدزی را مردان تشكیل می‌دهند كه عمده‌ترین راه ابتلای آنها انتقال از راه تزریق مواد مخدر است! شایع‌ترین سن ابتلاء به ایدز در ایران 15 تا 34 سالگی است، هم اكنون مهمترین راه انتقال ویروس ایدز در جمعیت پنج و نیم درصدی زنان ابتداء انتقال از طریق همسران آلوده تزریقی و سپس ابتلاء از طریق خون آلوده است! آخرین آمار مبتلایان به ایدز 13 هزار و 702 نفر می باشد، اگر چه این بیماران آمار بسیار بالایی را در حال حاضر به خود اختصاص داده‌اند، اما محاسبات تخمینی مركز كنترل بیماریها به دلیل عدم وجود گزارشهای دقیق آمار بسیار بالاتری معادل 70 هزار مورد را گزارش می‌دهد! آمار انتقال ایدز از راههای مقاربتی هفت و نیم 5/7% می باشد. در حال حاضر 25% از بیماران مبتلاء به ایدز ناشناخته و به طور تخمینی شایع‌ترین راه ابتلای آنها از راه مقاربتی بوده است، : یكی از مهمترین راههایی كه در كشور در جهت كاهش خطر ابتلاء به ایدز انجام شده است، فراهم كردن كاندوم در تمام داروخانه‌ها و مراكز درمانی است. افزایش انتقال ایدز از راه آمیزشی، با توجه به این كه بسیاری از معتادان كه مبتلاء به این بیماری هستند متـاهلند این افراد می‌توانند این بیماری را به زنان خود به راحتی منتقل كننـد! در ابتدای ورود این بیماری شیوع این بیماری در بین زنان 1% بوده كه تا كنون به 5% رسیده و نشان می‌دهد ایدز در بین زنان نیز در جمهوری اسلامی رو به افزایش است!
طبقه بندی: اعتیاد، 
ارسال توسط نبما جوزدانی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بنظر شما بزرگترین مشکل جوانان امروز چیه؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار